Blogi to moja pasja i będę je pisał zawsze czy się to komuś podoba czy nie. Blogi o tym co widzę i o tym co chciałbym widzieć...
Blog > Komentarze do wpisu

Pożyczka pod zastaw polisy

Zastanawiasz się jaki po pożytek może dać Ci polisa na życie kiedy bardzo szybko potrzebujesz otrzymać daną kwotę gotówki? Cóż – polisa może Ci pomóc w jej otrzymaniu. Możesz się z nią zwrócić zarówno do towarzystwa ubezpieczeniowego, jak i do banku. Jednak musisz liczyć się z tym, że nie otrzymasz pożyczki w kwocie na jaką opiewa polisa na życie. Sama polisa w tym wypadku jest po prostu dodatkowym zabezpieczeniem dla danej instytucji w razie niemożności spłacenia pożyczki.

Co warto podkreślić, ustalenia dotyczące oprocentowania oraz ilości rat chociażby nie są z góry narzucone lecz indywidualnie uzgadniane między osobą, która chce dostać pożyczkę, a tą, która zamierza jej udzielić. Czasem także warto sprawdzić bo może zamiast tego znajdziemy jakies ciekawe pożyczki społecznościowe na forum internetowym. Warto zastanowić się więc na innym rozwiązaniem – przecież nie trzeba od razu zastawiać polisy na życie, żeby otrzymać pieniądze. Oczywiście mam na myśli tutaj nie instytucje, ale osoby prywatne. Istnieje możliwość otrzymania pożyczki społecznościowej, która przecież może być idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy nie możemy uzyskać pieniędzy  z innych źródeł (bank).

Ponadto coraz częściej korzysta się z nich nie dlatego, że bank nie udzielił nam pożyczki, ale zamiast owej bankowej (pomijając bank zupełnie). Pożyczki prywatne od polskich internautów moga okazać się tym co w danej chwili uratuje naszą płynnośc finansową i pomoże nam przetrwać w chwilach kryzysu.
Oczywiście prócz wspomnianych już możliwości, dzięki polisie na życie możemy próbować zapożyczyć się w towarzystwie ubezpieczeniowym. W jednym i drugim przypadku formalności trwają sporo czasu, należy przedstawić stosowne dokumenty, wypisać wnioski i cierpliwie czekać na decyzję organu.

piątek, 09 kwietnia 2010, ciekawy1976

Polecane wpisy